O firmie  |  Usługi  | Oprogramowanie  |  Cennik  |  Referencje |  Kontakt


    Biuro Usług Komputerowych Minimax powstało 1.06.1991r i od początku istnienia zajmuje się wdrażaniem programów informatycznych wspomagających prowadzenie firm.
    Przeżyliśmy razem z Państwem narodziny PIT-a i CIT-a (1992r), powstanie VAT-u (1993r), przebrnęliśmy przez uroki denominacji (1995r) znamy także meandry sławetnej reformy ZUS (1999) z jej osławionym produktem PŁATNIK, od jakiegoś czasu zinformatyzował się PFRON i zostały wygenerowane dwa systemy e-PFRON oraz SOD (system dofinansowania pracowników niepełnosprawnych 2004r). Nie wiadomo też, jakie wyzwania nakreśli nam Bruksela odnośnie naszych programów księgowych w unijnej rzeczywistości.
    Przez te lata nabraliśmy wprawy w dostosowywaniu programów informatycznych do wyzwań prawnych oraz nauczyliśmy się słuchać jakie oczekiwania i problemy mają nasi Klienci. Sprawujemy opiekę informatyczną w wielu firmach: małych i średnich. Znamy większość bolączek, na które narażony jest Przedsiębiorca w Polsce: od optymalnego zakupu sprzętu komputerowego, sieci, przez dobór i zakup oprogramowania po przystosowanie go do potrzeb danej firmy.
    Pragniemy Państwu zaproponować nasze usługi doradcy d/s informatyzacji Waszej firmy, jako konsultant niezależny. Jeżeli macie Państwo programy i sprzęt to macie również problemy, które pomożemy Wam rozwiązać, czasem wystarczy je sprecyzować i posiadane programy i sprzęt będą spełniały Wasze oczekiwania. Czasem trzeba podjąć decyzję o ich zmianie - ale świadomie.
    Ofertę kierujemy do wszystkich Klientów, którzy są niezadowoleni z posiadanych programów, którzy mieli do czynienia z firmami informatycznymi, które nie potrafiły dostatecznie spełnić oczekiwań.
     Programy księgowe z reguły są podobne, w miarę przewidywalne i tylko w skrajnych przypadkach niemożliwe do "oswojenia" w danej firmie. Problem głównie leży w braku ich wdrożenia, w dostosowaniu firmy do korzystania z informatycznych możliwości oraz często w organizacji struktury danej firmy. Nie jest możliwe stosowanie "ręcznego" obiegu dokumentów, ich tradycyjnego zorganizowania i jednoczesnego stosowania księgowości informatycznej, bo wówczas dane istnieją w dwóch niezależnych obiegach w firmie, wymagają więcej pracy w ich obróbce i wzajemnie sobie przeszkadzają - a mają przecież się uzupełniać i wyręczać pracowników, by mieli więcej czasu na ich obróbkę merytoryczną.
    Z doświadczenia wiemy, że największą bolączką użytkowników programów jest sprecyzowanie ich potrzeb, wyartykułowanie ich w języku zrozumiałym dla twórców aplikacji użytkowych i w efekcie końcowym wzajemne dopasowanie. Postaramy się pomóc, bo:
Programy księgowe nie tylko powinny służyć FISKUSOWI, ZUSOWI i innym tego typu instytucjom, ale pomagać w zarządzaniu firmą ich właścicielom i przynosić im wymierne korzyści. Informatyka powinna służyć rozwojowi Waszych Firm, nie zaś być złem koniecznym.